Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Czym charakteryzują się szafy biurowe zamykane na klucz?

Czym charakteryzują się szafy biurowe zamykane na klucz?

Zapewne większość rzeczy albo nawet dokumentów, które przechowujemy w biurze nie jest tajna ani również nie musimy ukrywać jej przed oczami klientów. Są jednak przypadki kiedy jest inaczej. Chcemy wtedy aby szafki biurowe były zamykane.

Warto również wziąć pod uwagę sytuację w której obecnie potrzebujemy wyłącznie schować przedmioty do szafy, ale może się zdarzyć w przyszłości, że będziemy chcieli coś jednak zamknąć w szafie na klucz. Dobrze więc już teraz pomyśleć o szafie biurowej zamykanej lub regale zamykanym na segregatory.

Jak zamykane szafy do biura zapewniają bezpieczeństwo dokumentów?

Nie chodzi wyłącznie o sam zamek, ale o cały sposób zamykania. Skrzydło drzwi rygluje się bowiem w trzech miejscach – na dole, u góry i w środku. Dodatkowo wysokie szafy biurowe (190 cm) są wyposażone w cztery zawiasy na każde skrzydło drzwi. Tak zamontowane drzwi nie będą się obwieszać oraz trudno jest je wystawić.

 

Szafy aktowe Wiśniewski Office wyposażone są w zamki numerowane firmy Häffele. Ma to bardzo duże znaczenie praktyczne. Czym wyróżniają się dobre zamki w zamykanej szafie na dokumenty?:

  • w zamkach Häffele można wymienić samą wkładkę zamkową gdy pracownik odchodzi i przypadkiem albo celowo zabierze ze sobą kluczyk
  • można wybrać ten sam numer zamka do zestawu szaf / pomieszczenia i obsługiwać go jednym kluczem
  • manager może posiadać klucz typu master i otworzyć każda szafkę


 

Zamykane szafy w biurze to nie tylko te z drzwiami skrzydłowymi. Odpowiedni system zamkowy mają również szafy przesuwne do biura. Działa on nieco inaczej niż w przypadku klasycznej szafy, ale również skutecznie zabezpiecza dokumenty przed niepowołanym użyciem.