Strona główna  /  Akustyka biura   /  Panele akustyczne – jak układać i dlaczego warto je mieć w swoim domu? Krótki przewodnik
Panele akustyczne jak układać i dlaczego warto je mieć w swoim domu

Panele akustyczne – jak układać i dlaczego warto je mieć w swoim domu? Krótki przewodnik

Dom to oaza spokoju. Miejsce, do którego lubimy wracać i w którym chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu. O pełen komfort i odpowiednią akustykę pomogą zadbać panele akustyczne na ścianę, które są dobrym pomysłem dla każdego, kto ceni sobie innowacyjne i praktyczne rozwiązania do domu, biura, sali konferencyjnej czy restauracji. Łatwy i szybki montaż paneli akustycznych umożliwi wyciszenie domowej lub biurowej przestrzeni, skutecznie redukując hałas pogłosowy i poprawiając jakość dźwięku. Oprócz tego, staną się one także stylową i oryginalną ozdobą, idealnie wpisującą się w każde wnętrze. Poniższy artykuł pozwoli rozwiązać problem, jakie panele akustyczne wybrać i jak je montować.

Panele akustyczne — jakie wybrać do swojego domu lub powierzchni biurowej?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje paneli dźwiękochłonnych: pochłaniające dźwięki, czyli tak zwane absorbery, rozpraszające dźwięki, czyli tak zwane dyfuzory i panele akustyczne odbijające dźwięki. Te ostatnie najczęściej montowane są w salach koncertowych czy filharmoniach, ale z powodzeniem także w domu czy w biurze. Poza minimalizowaniem hałasu wyróżniają się również niezwykłą estetyką.

Aby wyciszyć przestrzeń biurową czy domową i nadać jej niespotykanego klimatu, warto postawić na sprawdzone i praktyczne rozwiązania, jakimi są panele akustyczne. To nowoczesny sposób na to, jak zredukować nieprzyjemne dźwięki czy pojawiające się w pomieszczeniach echo. Szczególnie jest to ważne w dużych, otwartych przestrzeniach biurowych lub loftowych mieszkaniach. Dlaczego? Nadmierny hałas i przebywanie w nim działa dekoncentrująco i może źle wpływać na samopoczucie. Jakie panele akustyczne wybrać, by zadbać o swój własny komfort, skupienie, wyciszenie czy efektywność podczas pracy? Takie, które oprócz swojej najważniejszej funkcji, staną się również idealnym dopełnieniem aranżacji wnętrza, jednocześnie nadając mu oryginalnego wyglądu. Kompozycja stworzona z paneli wygłuszających na ścianę może z powodzeniem stać się interesującą ozdobą i zastąpić obraz. Wyróżniają się one różnorodnością wzorów i barw. W zależności od kształtu i koloru, panele dźwiękochłonne mogą być częścią minimalistycznego, loftowego, skandynawskiego czy nowoczesnego wystroju wnętrz. Z powodzeniem odnajdą się także jako najważniejszy dekoracyjny punkt w całym domu bądź biurze.

Zastosowanie paneli ściennych akustycznych w domu czy miejscu pracy jest w stanie skutecznie poprawić samopoczucie, pomóc odpocząć i zrelaksować się, a także zwiększyć produktywność podczas pracy. To nie tylko niezawodne narzędzie pomagające pracować wydajniej, ale także ciekawy element dekoracyjny, który absorbuje dźwięki i pozwala na stworzenie spokojnego, cichego i przyjemnego środowiska w każdym pomieszczeniu.

Panele akustyczne — jak montować panele ścienne łatwo i przyjemnie?

Zaskakującym jest, jak prosty może okazać się montaż paneli akustycznych z filcu PET. Wystarczą odpowiednie narzędzia, takie jak: klej, miarka, poziomica i ołówek. Zanim jednak rozpoczniesz ich przyklejanie do ściany za pomocą kleju montażowego, upewnij się, że są na właściwej stronie.

  • Krok I

Przygotuj miejsce na ścianie. Usuń wszystkie niepotrzebne elementy, tworząc wolną przestrzeń na kompozycję z paneli

  • Krok II

Rozłóż zakupiony zestaw paneli na podłodze i stwórz wzór, który następnie pojawi się na ścianie

  • Krok III

Wyznacz pion poziomicą. Następnie zaznacz punkty ołówkiem na ścianie, aby równo przykleić panele

  • Krok IV

Nałóż klej na tylną stronę panela, przyłóż go do ściany i mocno przyciśnij. Powtórz z pozostałymi panelami

Jesteśmy pewni, że powyższy artykuł pozwoli na znalezienie paneli dopasowanych do Twojego gustu i indywidualnych potrzeb. Dzięki naszemu krótkiemu przewodnikowi po tym, jak powinien prawidłowo przebiegać montaż paneli akustycznych, bez problemu zamontujesz je samodzielnie w swoim mieszkaniu czy w domowym biurze, jednocześnie zyskując trwałą ochronę przed nieprzyjemnym hałasem.