Strona główna  /  Wszystkie   /  Biurka dla osób wysokich (od 180 cm)
przyjemne miejsce pracy z biurkami

Biurka dla osób wysokich (od 180 cm)

Wybierając stół biurowy, należy również zwrócić uwagę na jego wysokość. W zależności od wzrostu osoby pracującej biurko wyższe lub niższe będzie ergonomicznie właściwsze. Zalecana wysokość biurka wynosi od 65 cm do 85 cm. Dla osoby wysokiej na 178 cm biurko powinno zdaniem ekspertów mieć wysokość około 75 cm i ta wysokość została obecnie przyjęta jako standard.

Biurko ustawione na wysokość 75 cm może być jednak dla osób wysokich, od 180 cm, zbyt niskie. Dlatego na Wiśniewski Office przygotowaliśmy biurka z blatem o regulowanej wysokości 64 – 84 cm.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

mężczyzna rozmawia przez telefon przy biurku

Jak podkreślamy doradzając naszym klientom, najważniejsze dla efektywności pracowników są ich indywidualne odczucia i potrzeby. Oni sami wiedzą czy potrzebują biurka, które będzie miała większą wysokość, czy może jednak dobrze pracuje im się przy obecnej wysokości blatu i monitora.

Wiedzą czy dokucza im ból kręgosłupa, czy dobrze się czują, jak często muszą odchodzić od komputera, żeby się rozruszać.

Zgodnie z zasadami ergonomii prawidłowa wysokość blatu biurka to:
wzrost 180 cm – 76 cm
wzrost 185 cm – 78 cm
wzrost 190 cm – 80 cm
wzrost 195 cm – 82 cm
wzrost 200 cm – 84 cm

Pamiętajmy o kilku najważniejszych zasadach ergonomicznej pozycji przed komputerem stacjonarnym:

  • wzrok powinien znajdować się na wysokości linii górnej monitora
  • ręka zgięta w łokciu pod kątem prostym
  • stopy położone płasko na podłodze

Dużo trudniej zachować prawidłową pozycję pracując z laptopem, ponieważ jesteśmy zmuszeni patrzeć w dół na ekran. Rozwiązaniem jest dokupienie zewnętrznego monitora albo klawiatury.

Biurko z regulowaną wysokością jest bardzo proste do ustawienia. Wystarczy do tego klucz imbusowy oraz druga osoba do pomocy.

 

regulacja wysokości nogi biurka

 

Jeśli pracujemy dużo przed komputerem, należy rozważyć zakup biurka o elektrycznej regulacji wysokości. W wielu przypadkach może okazać się, że jest ono tylko pozornie drogie. Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

 

open space z ergonomicznymi biurkami