Strona główna  /  Home office   /  Czym różnią się profesjonalne meble biurowe od domowych?
pani pisze notatki z laptopem i tabletem

Czym różnią się profesjonalne meble biurowe od domowych?

Czym różnią się profesjonalne meble biurowe od mebli domowych albo produkowanych przez firmy specjalizujące się w meblach domowych?

Przede wszystkim trwałością i solidnością wykonania.

Meble biurowe wykonane są z płyty meblowej melaminowanej o grubości 18 i 25 mm. Jest to płyta wiórowa (wióry drewniane połączone pod ciśnieniem z żywicami), którą pokrywa się laminatem melaminowym. Taka konstrukcja charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, a w przypadku dekorów uniwersalnych (biały, szary, grafit) również na wycieranie. Te używane do wyprodukowania naszych mebli mają odporność na ścieranie taką samą jak panele podłogowe. Miękkie płyty słabej jakości, najczęściej o wyglądzie imitującym drewno mogą łatwo wycierać się w miejscu komputera, myszki, gorącego kubka do kawy.

Wszystkie szafy wyposażone są w półki o grubości 25 mm, co ma kapitalne znaczenie dla solidności i wyglądu szafy. Papier i segregatory ważą dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Na jedej półce potrafi leżeć kilkadziesiąt kilogramów. Zwykłe szafy posiadają półki o grubości 10 – 18 mm, które przy większym obciążeniu będą uginać się i nieestetycznie wyglądać.

regał w przestrzeni biurowej

Każda wysoka szafa posiada cztery zawiasy dla każdych drzwi. Są to zawiasy wysokiej jakości, które wytrzymają kilkanaście lat codziennego otwierania przez 8 do 12 godzin dziennie.

Niezwykle ważnym sprawą we współczesnym biurze powinno być ciche zamykanie szaf i kontenerków. Im większe biuro tym większe ma to znaczenie. Jeśli pracownicy rozmawiają dużo przez telefon albo pracują w skupieniu uderzenia drzwi i szuflad mogą bardzo przeszkadzać. Każdy kontenerek i każda szafa z drzwiami skrzydłowymi z oferty Wiśniewski Office posiada zawiasy z cichym domykiem.

 

Stabilność profesjonalnych mebli biurowych musi być na najwyższym poziomie. Każda firma, aby sprostać konkurencji na zmienia się z biegiem lat. Meble biurowe są przestawiane, czasami demontowane i montowane w zupełnie innym miejscu. Każde biurko z naszej oferty posiada metalowy stelaż, który zapewni zawsze tę samą jakość i sztywność. Biurka z nogami wykonanymi z płyty po pewnym czasie mogą chwiać się.

Zarówno elementy biurek jak i szaf oklejone są grubą krawędzią z tworzywa – 2 mm.  Ma to wielkie znaczenie wszędzie tam gdzie ma miejsce dynamiczna praca, ludzie przemieszczają się, a na koniec każdego dnia pojawiają się służby sprzątające.

metalowe nogi biurka

 

Jednym z odbiorców naszych mebli jest firma AS Büromöbel https://www.empfangstheken-as.de/aktenschraenke/ – niemiecki lider sprzedaży internetowej mebli biurowych, który stawia wyłącznie na produkty wysokiej jakości. Część produktów jest zaprojektowana dla / przez tę właśnie firmę.