Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Biurko dla architekta i designera

Biurko dla architekta i designera

Jesteśmy dumni, że bardzo często odbieramy telefon od architektów wnętrz, którzy są zainteresowani naszymi biurkami, szafami z drzwiami zamykanymi na klucz, a ostatnio bardzo często panelami akustycznymi. Szukają tych produktów zarówno dla swoich klientów jak i dla siebie. Elegancja i nieszablonowość to często cechy, których poszukują klienci o wyrafinowanych gustach. W swojej ofercie mamy minimalistyczne biurka z serii NET.

Biurko dla architekta | Wisniewski-Office.pl Biurko seria NET | Wisniewski-Office.pl

Podobnie jak szafy i kontenerki do biura można je zamówić w jednym z wielu kolorów drewnianych i uniwersalnych oraz w przypadku tych biurek w płytach specjalnych. Są to okleiny naturalne i laminaty, na których nie widać odcisków palców. Okleiny naturalne wyglądają przepięknie. Ocieplą każde wnętrze, w szczególności lofty i gabinety, nadadzą mu niepowtarzalnego wyglądu naturalnego drewna. Z okleiny naturalnej wykonuje się przede wszystkich blaty biurek do eleganckich gabinetów prezesów i ludzi wolnych zawodów oraz blaty stołów konferencyjnych. Taki blat sprawa, że biurko staje się produktem przede wszystkim pięknym i wyrafinowanym, a raczej mniej roboczym. Podobnie jak naturalne drewno jest dość miękkie.

Biuro architekt | Wisniewski-Office.pl

Standardowe płyty z których wykonujemy biurka, szafy aktowe i segregatorowe są pokryte tzw. melaminą czyli twardym, odpornym na ścieranie rodzajem laminatu. Minimalistyczne biurko w stylu Bauhaus to jeden pomysł, a innym może być wzornictwo skandynawskie i kolekcja WOOD.

Biurko dla designera | Wisniewski-Office.pl

W tym przypadku materiałem naturalnym są nogi biurka, które wykonane są z litego drewna. Na zdjęciu klasyczne biurko 160 x 80 cm. Inne wymiary to 180 x 80 cm, który to wymiar pozwala zmieścić naprawdę poważne plany i rysunki oraz charakteryzuje się eleganckimi proporcjami biurka dla menedżera. Ten sam mebel można wybrać z blatem wyprodukowanym w technice giętego laminatu. Nie zawiera wtedy tradycyjnych dla mebli biurowych kątów prostych tylko obłe krawędzie.

Biurko dla grafika | Wisniewski-Office.pl

Jeszcze przyjemniej wygląda od dołu / boku biurka. Widać wtedy nietuzinkowe zagięcie. Tego nie wykonują automatyczne maszyny, nawet najbardziej wyrafinowane. Taki wygląd biurka jest możliwy wyłącznie przy wyborze materiału HPL dostępnego w kolorze białym, czarnym i szarym. Czarny i szary blat tego biurka to laminaty HPL Fenix czyli tzw. niepalcujące. Zainteresowany? Chętnie wyślemy zestaw próbek. a duży blat na żywo robi jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciu. Do czarnych i białych blatów biurka łatwo możemy dobrać białe i czarne płyty szaf z drzwiami przesuwnymi i szaf aktowych. Jedne mogą służyć jako osobista szafka przy eleganckim biurka, a inne jako regały aktowe lub regały zamykane na klucz. Dzięki uniwersalnym kolorom białemu lub czarnemu Twoje biuro może wyglądać jednolicie.

Biurkiem pracowniczym na które zwracają uwagę dzwoniący do nas projektanci jest Forma N. Zawdzięcza to zapewne harmonijnym proporcjom prostokątnych nóg i blatu. Nie bez znaczenia może być też charakterystyczny „pływający blat” czyli uniesiony ponad stelażem. Taki pomysł na mebel do biura sprawia, że całość wydaje się być lżejsza. Metalowe nogi biurka pozostają odporne na uderzenia i odpowiednie do przestrzeni użytkowych, a jednocześnie jakby trochę bardziej domowe.

Biurko metalowe nogi | Wisniewski-Office.pl BIałe biurko | Wisniewski-Office.pl