Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Regał do biura – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Regał do biura – na co zwrócić uwagę przy zakupie

 

Dobrze dobrane meble do biura to podstawa dla wydajnej i efektywnej pracy. Zazwyczaj przy zakupie skupiamy się na biurkach oraz krzesłach, które bezpośrednio wpływają na nasz komfort oraz zdrowie. Warto jednak pamiętać, że również bardzo ważnymi meblami są regały biurowe – umożliwiają zachowanie porządku w biurze oraz są kluczowym elementem wystroju. Dlatego przy wyborze odpowiedniego regału zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Odpowiednie wymiary

Kupując meble biurowe najczęściej zwracamy uwagę na ich szerokość oraz wysokość, szczególnie w przypadku szaf i regałów. Zapominamy często o sprawdzenie głębokości, co ma duże znaczenie dla użyteczności. Zbyt płytki regał nie pomieści segregatorów i dokumentów, czyli nie będzie spełniał podstawowego zadania. Dodatkowo warto pamiętać, że odpowiednio głęboki regał jest idealnym miejscem do przechowywanie większych przedmiotów lub prezentowania np. nagród.

Regał biurowy

Regał biurowy Wiśniewski Office

Co będziemy przechowywać

Jeśli planujemy przechowywanie rzeczy, które nie mogą być na widoku współpracowników/klientów lub są poufne konieczne będziemy zastosowanie zamykanych na klucz drzwi. Rekomendujemy zamki trzypunktowe, które  podnoszą poziom bezpieczeństwa i eliminuje ryzyko “przypadkowego” otwarcia.

Jakość wykonania

Regał biurowy jest meblem użytkowym, częste wyjmowanie/odkładanie ciężkich segregatorów może mocno obniżyć jego cykl życia. Polecamy zwrócić przede wszystkim uwagę na:

  • grubość półek – muszą wytrzymać spory ciężar dokumentów
  • stabilną ścianę tylną, najlepiej umieszczoną w wycięciu – odporna na setki uderzeń segregatorem podczas odkładania
  • zabezpieczanie półek przed wypadnięciem  
  • możliwość wypoziomowania – kluczowy element dla stabilności reguły

Design 

Ważny dla każdej firmy jest odpowiedni wygląd biura – pełni on często funkcję reprezentacyjną, a pracownicy spędzają w nim dużo czasu i powinni czuć się w nim dobrze i przyjemnie. Regał jest dużym, ważnym elementem przestrzeni biurowej dlatego warto zadbać o jego odpowiedni wygląd, w tym dobór kolorystyki oraz wysoką jakość materiałów – m.in. płyty meblowej, która się nie rysuje.

Regał na segregatory

Meble biurowe Wiśniewski Office