Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Co to jest obrzeże w meblach biurowych?

Co to jest obrzeże w meblach biurowych?

Krawędź ABS jest również be określana jako obrzeże. Służy do zakrywania ciętych krawędzi płyty meblowej. ABS jest tworzywem sztucznym i jest określany jako akrylonitryl-butadien-styren. Charakteryzuje się dużą twardością powierzchni. Dzięki elastyczności tworzywa obrzeże ABS zapewnia meblom dobrą odporność na uderzenia.

Czy meble biurowe potrzebują obrzeża?

Tak, koniecznie. Naszym zdaniem obrzeża ABS są absolutną koniecznością w przypadku mebli, które są często używane. Krawędzie melaminowe nie są zalecane. Chociaż melamina jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów stosowanych na powierzchni – i dlatego jest naszym ulubionym materiałem na blaty biurek, ściany i półki szaf – materiał ten nie jest wystarczająco elastyczny, aby chronić krawędzie. W tani meblach obrzeże jest właśnie słabo chronione cienką warstwą melaminy.

Rezultatem są nieestetyczne pęknięcia i połamane krawędzie. Naprawa często jest niemożliwa lub nieopłacalna. Zamiast eleganckiego blatu widać płytę wiórową.

Dlatego kupując meble przyjrzyj się bliżej zastosowanym zabezpieczeniom krawędzi. Grube obrzeża ABS są niezbędne, jeśli chcesz cieszyć się meblami biurowymi przez długi czas.

W profesjonalnych meblach biurowych, takich jak nasze własne marki PROFI, FORMA i SMARTBOX stosowane są wyłącznie obrzeża ABS. Krawędzie są łączone z płytą wiórową za pomocą w taki sposób, że nie można ich ponownie odkleić. Dzięki temu zewnętrzna strona mebla jest sprężysta, termostabilna oraz odporna na ścieranie i zarysowania.

Często w szczegółach produktu podawana jest również grubość obrzeża. Upewnij się, że ma co najmniej 2 mm grubości.

Meble biurowe z obrzeżami ABS

Szukasz trwałych mebli? Z meblami biurowymi Wiśniewski Office otrzymujesz profesjonalną jakość w atrakcyjnych warunkach cenowych i darmową dostawą. Nasz duży wybór szaf biurowych, biurek i krzeseł pozwala na znalezienie optymalnych mebli biurowych. Interesuje Cię profesjonalnie zaplanowane biuro? Nasza usługa planowania umożliwia stworzenie indywidualnej i niedrogiej koncepcji wnętrza. Zapytaj naszych ekspertów od mebli biurowych!