Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Jak rozpoznać dobry kontenerek biurowy?

Jak rozpoznać dobry kontenerek biurowy?

Jeśli zamawiasz kontenery stojące lub kontenery do biurka do swojego biura, lepiej wcześniej przeprowadzić kontrolę jakości. Najpierw sprawdź wysokość swoich biurek: kontener na dokumenty powinny pasować dokładnie pod biurka. Z kolei szafka z szufladami stojąca obok biurka powinna znajdować się na poziomie krawędzi stołu, aby służyła jako przedłużenie stołu. Dlatego upewnij się, że ma regulowaną wysokość, aby można ją było dopasować do wysokości stołu.

Jeśli chodzi o kontenery biurowej na kółkach, nie korzystaj z modeli, które musisz sam złożyć. Większość z nich jest chwiejna. Wybieraj wyłącznie te które są fabrycznie zmontowane! Wysokiej jakości, stabilny kontener biurowy, którym będziesz się cieszyć przez długi czas, składa się z grubego, solidnego korpusu z powłoką melaminową, która jest fabrycznie sklejona w całości. Kontenerki wykonane z innego materiału, pokrytego folią są wyraźnym wskaźnikiem tanich towarów.

Kółka kontenerka do biurka powinny poruszać się płynnie, a uchwyty szuflad powinny być wykonane ze stali. Plastikowe uchwyty generalnie nie są zalecane, ponieważ łatwo się łamią.

Wysokiej jakości prowadnice pracują cicho. Kontenerek biurowy powinien być koniecznie wyposażone w tzw. ciche zamykanie szuflad. Głośny dźwięk uderzających szuflad nie powinien być obecny we współczesnych biurach.

Profesjonalny kontenerek na dokumenty ma centralny zamek. Najlepiej, żeby dodatkowo był to zamek z wymienną wkładką. Dzięki temu wszystkie meble w pomieszczeniu mogą być obsługiwane jednym kluczykiem. Można również łatwo wymienić nowy kluczyk w razie zgubienia.