Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szafy do biura?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szafy do biura?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szafy do biura lub zestawu szaf biurowych?

Jeśli chcesz zamówić szafę biurową, powinieneś zwrócić uwagę na jej jakość. Meble biurowe, w tym regały na dokumenty powinny nie tylko dobrze pasować do Twojego pomieszczenia pod względem stylu. Przed zakupem sprawdź ważne cechy jakościowe zapewniające stabilność i użyteczność!

 

Markowe towary takie jak nasza seria szaf PROFI spełniają wszystkie cechy profesjonalnych mebli biurowych:

 

Korpus regału / regału zamykanego do biura
Półki powinny posiadać możliwość regulacji wysokości poprzez większą ilość otworów w ścianie bocznej. W ten sposób można elastycznie podzielić przestrzeń do przechowywania na przykład na teczki, przybory biurowe lub broszury. Sprawdź również czy półki są bezpieczne zamontowane i nie mogą wypadać z szafy. Nie ma nic gorszego niż półka, która może wypaść z mocowania, ponieważ wszystkie materiały wypadną na użytkownika.

 

Stópki

Aby móc zniwelować nierówności podłoża, nóżki powinny mieć możliwość regulacji wysokości. Warto aby regał na dokumenty stał idealnie poziomo. Ma to wpływ nie tylko na wygląd, ale również na stabilność w dłuższej perspektywie.

 

Drzwi w zamykanej szafce na dokumenty

Jeśli drzwi zamykanej szafy biurowej mają wysokiej jakości zawiasy to w dużym stopniu zapewniona jest jej długowieczność. O jakości Twojego mebla będzie świadczyć również fakt, że drzwi nie chyboczą się i dobrze się domykają nawet po latach. Kolejnym kryterium jakości jest możliwość szybkiej i łatwej regulacji drzwi. Wysokie szafy biurowe zamykane na klucz powinny mieć po cztery zawiasy na każde skrzydło.

Ściana tylna

Zwróć szczególną uwagę na grubość tylnej ściany. Szafki biurowe zamykane oraz z drzwiami przesuwnymi muszą być w całości wykonane z płyty meblowej o grubości 18 mm. Jeśli ściana tylna będzie cienka a w najgorszym razie przybita gwoździami to bardzo szybko odpadnie pod wpływem uderzeń segregatorami co wygląda naprawdę nieestetycznie.

 

Uchwyty
Szafki zamykane na klucz nie powinny mieć uchwytów z plastiku. Te wykonane z malowanego proszkowo metalu zniosą wiele lat codziennej eksploatacji.

 

Zamek

Bezpieczeństwo dokumentów w regale biurowym zamykanym na segregatory zapewni zamek, który rygluje się w trzech punktach: na dole, na środku i u góry.

Szafy aktowe, regały zamykane na klucz mają zamki, które są numerowane co znacznie ułatwia życie użytkownikowi. Może on używać jednego klucza do wielu mebli w tym samym pomieszczeniu oraz łatwo wymienić kluczyk w razie zgubienia.