Strona główna  /  Wszystkie   /  Ćwiczenia podczas pracy

Ćwiczenia podczas pracy

W pracy biurowej istotne jest zmienianie pozycji, dlatego kluczowe jest wprowadzenie stania do swojej codziennej rutyny. Jest to to coraz popularniejszy trend wśród pracowników. Stojący tryb pracy biurowej nie tylko zapewnia większą swobodę ruchów, ale również mobilizuje mięśnie i usprawnia posturę, wzmacnia równowagę oraz stymuluje krążenie krwi – co korzystnie wpływa zarówno na kondycję umysłu jak i ciała. Warto pamiętać, że praca w pozycji stojącej powinna być urozmaicona na przykład ćwiczeniami, które pozwolą uzyskać maksymalne korzyści podczas pracy na stojąco.

 

Skutecznym sposobem na stymulację mięśni przy pracy jest stanie na palcach, dzięki temu ruchowi poprawia się przepływ krwi, oraz pobudzone są mięśnie ud. Aby skutecznie wykonać to ćwiczenie wystarczy oprzeć się na blacie biurka i wykonać od 10 do 20 powtórzeń polegających na utrzymaniu pozycji na palcach przez 5 sekund, następnie powolnego powrotu do pozycji wyjściowej.

 

Kolejnym ćwiczeniem na rozruszanie sztywnych bioder jest wykonanie wahadłowych ruchów polegających na poruszaniu nogami na przemian w przód i tył. Ruszaj nogą do przodu lub na boki około 10-20 razy, a następnie powtórz ćwiczenia z drugą nogą. Dzięki takiemu ruchowi możemy utrzymać zdrową i aktywną pozycję podczas pracy.

 

Ostatnią propozycją jest chodzenie na bieżni, jest to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej wśród osób pracujących biurowo. Takie rozwiązanie pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym – podczas pracy na bieżni, można wykonywać swoje zadania, a jednocześnie aktywnie spędzać czas i poprawiać kondycję fizyczną. Tak jak poprzednie ćwiczenia pobudza krążenie krwi, a dodatkowo pobudza metabolizm. 

 

Powyższe ćwiczenia to świetny sposób na zachowanie zdrowej i dynamicznej postawy podczas pracy. Regularne wykonywanie ruchów pomaga pobudzić organizm, zwiększyć przepływ krwi oraz utrzymać zdrowe mięśnie i stawy. Przekłada się to na lepsze samopoczucie i większą produktywność w wykonywanej pracy.