Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Rewolucja w miejscu pracy- hot desking przyszłością biur?

Rewolucja w miejscu pracy- hot desking przyszłością biur?

Czym jest hot desking?

Jest to forma organizacji przestrzeni biurowej, w której pracownicy nie posiadają przydzielonych stałych miejsc pracy. W takim modelu każdy pracownik przychodząc do biura może korzystać z dowolnego biurka, które w danym momencie jest dostępne. Dzięki zastosowaniu hot deskingu można skutecznie wykorzystywać przestrzeń biurową zapewniając pracownikom elastyczność. W tym modelu biurka na stałe pozbawione są indywidualnych dekoracji, czy prywatnych przedmiotów pracowników. Blaty są minimalistyczne i gotowe do pracy dla każdego, a biuro wygląda schludnie i uporządkowanie.

 

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na hot desking?

Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród firm, które zatrudniają pracowników w trybie hybrydowym lub z elastycznymi godzinami pracy. Dzięki hot deskingowi nie trzeba zapewniać stałych miejsc pracy dla każdego pracownika. Rotacja miejsc pozwala to na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i wspomaga pracę zespołową, wymianę doświadczeń oraz pomysłów.  Jest to doskonała szansa na zoptymalizowanie kosztów utrzymania przestrzeni biurowej zmniejszając jego powierzchnię. 

 

Jakie meble będą niezbędne?

Planowanie biura wymaga odpowiedniego doboru mebli, aby zapewnić wygodę i komfort dla pracowników. Podstawowym elementem są odpowiednie, dobrej jakości ergonomiczne fotele biurowe z możliwością regulacji i dostosowania do indywidualnych preferencji. Kolejnym istotnym elementem są biurka z regulowaną wysokością, jest to bardzo dobre rozwiązanie, umożliwiające szybkie i proste dostosowanie wysokości do potrzeb każdego użytkownika. W biurach hotdeskingowych szczególnie ważne są szafy zamykane na klucz, dzięki nim pracownicy mogą przechować swoje rzeczy, mając pewność że są odpowiednio zabezpieczone. Wszystkie meble powinny być wykonane z trwałych i sprawdzonych materiałów odpornych na uszkodzenia.