Strona główna  /  Akustyka biura   /  Popraw akustykę w biurze, rozwiązania dla poprawy komfortu pracy

Popraw akustykę w biurze, rozwiązania dla poprawy komfortu pracy

Odgłosy codziennej pracy mogą szybko stać się wyzwaniem akustycznym w biurze. Przede wszystkim hałas i pogłos staną się problemem, gdy szum pracy biura spotyka się z otwartymi przestrzeniami typu open space albo dawnymi halami fabrycznymi (lofty) lub nowoczesną architekturą (typu szkło i beton). Dźwięki odbijają się od twardych powierzchni tworząc pogłos. Tworzony w ten sposób hałas prowadzi do stresu, a przede wszystkim bardzo osłabia koncentrację. W naszych projektach zawsze przy każdym nowym planowaniu uwzględniamy warunki akustyczne biura. Dzięki odpowiednim środkom w szczególny sposób poprawiamy akustykę w biurze, także w istniejących pomieszczeniach.

PROJEKT BIURA Z AKUSTYKĄ – REALIZUJ EFEKTYWNIE i ESTETYCZNIE

Środki akustyczne nie pochłaniają już tylko hałasu i pogłosu. Dzięki nim możemy uatrakcyjnić projekt przestrzeni biurowej i zapewnić przejrzystość i komfort, lepsze warunki oświetleniowe czy nowe możliwości wypoczynku. Integrujemy rozwiązania dźwiękochłonne z koncepcją projektową Twojej firmy, możemy skorzystać z szerokiej gamy kolorów i materiałów.

Zależnie od potrzeb można zastosować absorbery sufitowe, ścienne, narożne, a także akustyczne kolumny. Przegrody lub ścianki działowe oraz rozwiązania typu room-in-room poprawiają akustykę w biurze, a jednocześnie wspierają skoncentrowaną pracę. Z reguły łączymy ze sobą kilka środków akustycznych, aby osiągnąć pożądany efekt i spełnić normy prawne.

ścianki akustyczne

PLANOWANIE AKUSTYCZNE

Rozwiązania ACUSTIC Wiśniewski Office można dyskretnie zintegrować z pomieszczeniem lub wykorzystać specjalnie do zaprojektowania koncepcji biura. Dlatego planowanie akustyczne polega na doborze odpowiednich środków i projekcie. Kształty, kolory i materiały wpływają na wygląd przestrzeni biurowej. Ponadto sam środek akustyczny może być skutecznie wykorzystany. Na przykład przegrody i ścianki działowe zapewniają większą przejrzystość przestrzeni i kolorowe akcenty.

Masz problem z hałasem w biurze? Zadzwoń.

 

PROJEKT BIURA Z AKUSTYKĄ – SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA ODPOWIEDNIEJ ATMOSFERY W BIURZE

Środki akustyczne można ostrożnie zintegrować z pomieszczeniem lub wykorzystać jako elementy wystroju. Producenci od lat poszerzają możliwości projektowe o coraz to nowe kształty, kolory i materiały. Akustyka od dawna jest ważnym elementem w projektowaniu biur.

Za pomocą przegród i ścianek akustycznych można skutecznie unowocześnić powierzchnię biurową. Nadać jej więcej przejrzystości i kolorowych akcentów. Przytulną atmosferę biura wspierać mogą przyjemne wełniane tekstylia, które będą również wysoko dźwiękochłonnymi powierzchniami. Rozwiązania typu „room-in-room” to miejsca, w których można skoncentrować się na pracy, rozmowach telefonicznych, rozmowach lub krótkich przerwach.

WYGLĄD I DOPASOWANIE – RÓŻNORODNOŚĆ MATERIAŁÓW W ROZWIĄZANIACH AKUSTYCZNYCH

Oprócz kształtów i kolorów szczególnie imponująca jest różnorodność materiałów stosowanych w rozwiązaniach akustycznych dla biura. Producenci efektywnych akustycznie tkanin od kilku lat eksperymentują z różnymi materiałami i stale opracowują nowe produkty. Na przykład obecnie istnieją materiały, które są po prostu usztywniane lub przyklejane i przywierają do ścian i sufitów jak skórki techniczne. Zrównoważone, naturalne materiały, takie jak drewno, trawa czy porosty, można również zastosować w postaci absorberów ściennych lub sufitowych w celu poprawy akustyki. Mają pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniach, a także mają dobre właściwości przeciwpożarowe.

ścianki akustyczne Wiśniewski Office

SKUTECZNE KONCEPCJE: PROJEKT BIURA Z AKUSTYKĄ

Od wielu lat opracowujemy skuteczne koncepcje akustyczne iz powodzeniem je wdrażamy. Zwykle łączymy kilka środków akustycznych, aby przeciwdziałać hałasowi i pogłosowi. Dzięki spójnemu projektowi rozwiązań akustycznych tworzymy atrakcyjny wygląd biura.

 

Czy chciałbyś mieć lepszą akustykę pomieszczeń w swojej firmie? Znajdziemy rozwiązanie.
Po prostu skontaktuj się z nami.