Strona główna  /  Akustyka biura   /  Przestrzeń Open Space – jak poradzić sobie z hałasem

Przestrzeń Open Space – jak poradzić sobie z hałasem

Aspekty open office

Open space jest bardzo popularnym modelem otwartego biura szczególnie w dużych firmach i korporacjach, gdzie pracuje w jednym miejscu od kilkudziesięciu do kilkuset osób jednocześnie. Jest to opłacalny wariant przestrzeni przede wszystkim jeżeli chodzi o aspekty finansowe. Zazwyczaj tego typu przestrzenie są znacznie tańsze niż tradycyjne biuro z podziałem na pomieszczenia. Dają nam wiele możliwości szczególnie przy jej planowaniu. Możemy dane otoczenie zaplanować wg. własnych potrzeb. Ważne dlatego aby zastanowić się do czego dana przestrzeń będzie służyć. Jesteśmy w stanie wyznaczyć miejsca do spotkań, strefę relaksu czy ciszy. Jest to bardzo pomocne w wypadku kiedy mamy wiele różnych działów.

Przestrzeń i wyzwania z nią związane

Duża przestrzeń daje zazwyczaj bardzo dużo możliwości. Oprócz tego, że mamy możliwość zagospodarowania wielu miejsc dla pracowników w jednym miejscu. Co przede wszystkim sprzyja kiedy dana firma i pracownicy wewnątrz pracują na bieżąco ze sobą. Pomaga to bardzo mocno w komunikacji. Pojawiają się też przeciwieństwa takie jak wcześniej wspomniany hałas. Bardzo ważne w aranżowaniu tego typu przestrzeni są przede wszystkim materiały jakie będą przewodziły wewnątrz. Co się z tym wiąże? Odpadają twarde powierzchnie takie jak – beton czy szkło. Dlaczego? Głównie dlatego, że odbijają dźwięki i bardzo często go “niosą”. Dobrym rozwiązaniem są miękkie materiały. Na podłogach na przykład dobrym wyborem jest wykładzina, a pomiędzy biurkami czy stanowiskami idealnym rozwiązaniem są ścianki akustyczne. Te drugie bardzo często można dopasować do wystroju – kolor czy materiał z jakich są wykonane.

Nasze propozycje

W naszym asortymencie znajdą państwo ścianki poliestrowe i wełniane, które świetnie wkomponują się w nowoczesną i klasyczną przestrzeń biurową. Posiadamy ścianki wolnostojące, przegrody biurkowe i zabudowy akustyczne. Każdy z elementów można dopasować do standardowych wymiarów biurek. Kolory można wybrać spośród naszej szerokiej palety – 20 wzorników wełnianych i 10 poliestrowych.