Strona główna  /  Jak zaplanować biuro   /  Szafa do biura – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szafa do biura – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy urządzasz siedzibę firmy, czy adaptujesz pokój lub jego część na biuro domowe, powinieneś pamiętać o kilku prostych zasadach doboru szafy biurowej tak, by była funkcjonalna, bezpieczna i świetnie wyglądała. Przeczytaj poniższe wskazówki i dokonaj najlepszego wyboru!

Głębokość szafy biurowej 

Na samym początku warto zastanowić się, jakie przedmioty będziemy w szafie przechowywać. Szafa do biura powinna być na tyle szeroka, by bez problemu pomieściła segregatory, teczki i plastikowe kuwety na dokumenty. Musisz jednak pamiętać, że w Twoim biurze może znajdować się cała masa innych rzeczy, które dobrze jest schować – np. sprzęt biurowy, wzorniki, katalogi albo zapasy kawy. Ich wymiary często są niestandardowe i ciężko zawczasu przewidzieć, ile miejsca będziesz potrzebować.

Szafy biurowe od Wiśniewski Office posiadają głębokość wewnętrzną 380 mm – to optymalne wymiary, by pomieścić wszystkie przedmioty, a jednocześnie szafa nie będzie zajmować znacznej części pomieszczenia.

Jaka powinna być grubość półek w szafie biurowej?

Stosy dokumentów, segregatory, urządzenia biurowe takie jak laminarki czy bindownice ważą swoje. Żeby utrzymać wszystko, co będziesz przechowywać, półki w szafie powinny być odpowiednio grube. Szafy do biura od Wiśniewski Office są wyposażone w półki o grubości 25 mm, dzięki czemu meble są nie tylko wytrzymałe, ale też świetnie wyglądają.

Szafy biurowe z zamkiem

Nie każda firma ma na wyposażeniu szafy biurowe zamykane na klucz. Musimy jednak pamiętać, że wraz z wprowadzeniem w 2018 roku europejskich norm bezpieczeństwa mamy obowiązek przechowywania wszystkich dokumentów zawierających dane osobowe w szafach zamykanych na klucz, aby uniemożliwić dostęp do nich osobom niepowołanym. Dotyczy to zresztą także innych dokumentacji, ponieważ każda informacja o naszej firmie, która w sposób niekontrolowany przedostanie się na zewnątrz, może stanowić zagrożenie. Dlatego nie tylko należy, ale wręcz trzeba postawić na szafy zamykane na klucz. Na wyposażeniu szaf biurowych od Wiśniewski Office znajduje się trzypunktowe zamknięcie od firmy Häfele, które zapewni bezpieczeństwo Twoim dokumentom. 

Drzwi uchylne czy przesuwne?

Istnieją dwa typy zamknięcia szaf – szafy biurowe z drzwiami skrzydłowymi i szafy biurowe z drzwiami przesuwnymi. Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników. Drzwi uchylne nadają meblom klasycznego designu, natomiast drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca w pomieszczeniu. Aluminiowe prowadnice i solidny mechanizm zamkowy zapewniają trwałość elementów i są ciche w użytkowaniu. 

Jakie kolory wybrać do biura?

W Wiśniewki Office możesz zamówić szafy w dwóch dekorach, które wprowadzą do Twojej przestrzeni zupełnie nowe akcenty. Najbardziej popularnym wariantem jest grafitowy korpus szafy i białe drzwi. Na uwagę zasługuje też kombinacja białego korpusu i drzwi w kolorze dębu, która nada Twojemu biuru klasycznej elegancji.

 

W Wiśniewski Office zapewniamy możliwość indywidualizacji szaf biurowych. Skontaktuj się z nami, a wspólnie zaprojektujemy meble, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.